Метелик з нахилом вперед: розслабити ноги і спину в кінці дня
Метелик напевно одне з популярних вправ, що людина може робити без великих зусиль і з таких положень, які підходять саме йому. Навіть лежачи метелика можна робити, але ж основою все-таки вважається варіант сидячи. Але мені подобається не простий варіант для розслаблення ніг і спини, а з нахилом, який я можу робити в будь-який вільний час. При цьому, ви можете його регулювати так, як вам зручно і подобається, якщо ви тільки починаєте займатися подібним вправами. Як робити метелика з нахилом сидячи і що вона дає? Давайте подивимося.
Метелик – це те вправу, що прийшло до нас з йоги і отримала масу разновдностей і варіантів виконання. Мені, наприклад, крім ось такого варіанту з нахилом подобається варіант і лежачи – для підготовки до сну саме те. Але ось в кінці дня, коли ноги і спина втомилася спочатку хочеться який-небудь розтяжки. Ви можете відчувати це на чисто інтуїтивному рівні, ви будете потягатись, розтягувати ноги, але особливого ефекту це не принесе. Тоді переходимо до метелика з нахилом вперед – до речі, подібне вправу є в східному комплексі на “расстягивание меридіан”, але що ця практика дає:
- Расстягивая спину і область ніг ми знімаємо втому і напругу з них, так як при малорухливому способі життя і сидячому ці дві області отримують максимальну напругу і втому, що заважає сну і спокійного стану.
- Поліпшується робота травлення;
- Расстяжка допомагає зняти напругу з задньої поверхні спини, що допомагає особі і його молодості (по ланцюгу Томаса Майерса напругу з області спини можете переходити на обличчя, а затиснуте особа – це зморшки в першу чергу);
- Поліпшується рухливість тіла;
- Знижується рівень стресу і роздратування;
- Людина зменшує відчуття втоми і відчуває себе в цілому набагато краще;
- Поліпшується робота систем малого тазу;
Але, при всій користь не варто забувати, що у будь-якого вправи є свої недоліки і при наявності проблем спершу варто поговорити про практику зі спеціалістом.
Як робити метелика з нахилом вперед:
Вправа не найскладніше, просто є невеликий нюанс – намагайтеся сильно не горбитися під час його виконання, але якщови хочете більш розслабляючий ефект, а не расстяжку, то вибирайте варіант трохи ччутулившись.
- Сідаємо на підлогу, ноги згинаємо в колінах, стопи з’єднуємо разом;
- Підтягуємо сопи до тазової області;
- Руками обхоплюємо стопи і м’яко починаємо нахилятися вперед до тієї межі, що підвладний саме вам. Є варіант і не охоплювати стопи, але це вже для більш просунутого варіанту. Пробуйте різні;
- Проводимо в позі від 1 до 3 хвилин і м’яко входимо в зворотному порядку.
Головне, сильно не напружуйтеся, коли нахиляєтеся вперед – робіть вправу так, щоб вам було комфортно і вашої розтяжці відповідно.